Pokaż listę

Nowa warszawska kładka - rozstrzygnięcie konkursu

Konkurs na warszawską kładkę został ogłoszony jeszcze w ubiegłym roku, 14 grudnia, budząc wiele emocji wśród warszawiaków. Nowy most będzie bowiem pierwszym, tak otwarcie przyjaznym dla alternatywnego sposobu poruszania się po Warszawie. Będą mogli przemieszczać się nim wyłącznie pieszy i rowerzyści.

/media/kladka-warszawa2.jpg
Kładka w Warszawie, materiały prasowe

Kładka ma zostać zbudowana do 2019 roku. Połączy ze sobą dwie bardzo dynamicznie rozwijające się w ostatnich latach dzielnice Warszawy - Powiśle i Pragę w okolicach ulicy Okrzei, gdzie obecnie powstaje zupełnie nowe budownictwo, mające przywrócić życie w tę przez lata mocno zaniedbaną część miasta.

Zwycięska pracownia otrzymała za swój projekt nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych, a doceniona została za "powściągliwą i niezwykle elegancką formę, o wysokiej jakości architektury, także w zakresie detalu". Pozostałe dwie nagrody przypadły: pracowni Dipl. Arch. ETH SIA Anna Jach, Zuzana Krzyzanska, Anatoni Keszycki i Schnetzer Puskas International AG ze Szwajcarii oraz DWAA ARCHITEKCI MARCIN WOLSZCZAK.

Pokaż listę
Facebook