Pokaż listę

Ekologiczny budynek powstaje przy moście Poniatowskiego

Założeniem projektantów Eco Warsaw Tower – BXBstudio Bogusław Barnaś – jest stworzenie budynku, którego mieszkańcy nawet w przestrzeni miejskiej będą mieli bliski kontakt z naturą. Budynek będzie także energooszczędny i maksymalnie wykorzystujący powierzchnie użytkowe.

/media/eco2.jpg
fot. BXBstudio Bogusław Barnaś

Fasady budynku harmonijnie wpiszą się w miejską przestrzeń Warszawy. Od strony północnej, gdzie panuje większy hałas zastosowana zostanie akustyczna, szklana bariera zapewniająca jednocześnie oszałamiający widok na panoramę miasta i maksymalne wykorzystanie naturalnego światła w dzień. Na dwóch pierwszych piętrach budynku będą mieścić się przestrzenie komercyjne, na trzecim – biurowe, a na wyższych kondygnacjach znajdą się apartamenty mieszkalne.

/media/eco3.jpg
fot. BXBstudio Bogusław Barnaś

Od strony południowej budynek będzie wyglądał zupełnie inaczej, łącząc się z zielonym skwerem w tej części miasta. Dzięki zielonym ścianom stworzy przestrzeń wypoczynku dla mieszkańców. Na dachu natomiast powstanie dwupoziomowy ogród, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy apartamentów znajdujących się na ostatnich piętrach. Zadaszenie ogrodu będzie konstrukcją filtrującą światło i jednocześnie pozyskującą energię słoneczną na potrzeby instalacji w Eco Warsaw Tower.

/media/eco4.jpg
fot. BXBstudio Bogusław Barnaś

/media/eco5.jpg
fot. BXBstudio Bogusław Barnaś

Pokaż listę
Facebook